Internationale Vrouwendag Krimpenerwaard
Op vrijdag 13 februari organiseert Krimpenerwaard Intercultureel in De ARK in Schoonhoven Internationale vrouwendag. Het thema dit jaar is #NietMijnRecht. Met dit thema leggen we bloot waar de rechten van de vrouw in het dagelijks leven onder druk staan. Hoewel gelijkwaardigheid in Nederland vaak vanzelfsprekend lijkt ervaren veel vrouwen nog steeds structurele ongelijkheid, onveiligheid en drempels in systemen en beleid
Het landelijke thema richt zich op allerlei onderwerpen, zoals veiligheid in openbare ruimte en thuis, economische zelfstandigheid, ongelijke behandeling op de werkvloer en barrières in zorg, onderwijs en politiek. In de Ark in Schoonhoven zal dit jaar de nadruk liggen op economische zelfstandigheid van vrouwen. Hiervoor zijn een aantal spreekster uitgenodigd, het zijn de dochters van moeders die gevlucht zijn. Vaak zien we dat deze dochters erin slagen om de gewenste opleiding te volgen, een baan te vinden en een mooi netwerk op te bouwen. Maar de moeders hebben de basis gelegd voor dit succes. Ook wethouder Irma Bultman en Annemiek Nijhof spreken over dit onderwerp
Het is mooi om de verhalen met elkaar te delen op dit speciale evenement. Tevens heeft vrouwendag een betekenis in de zin van krachten bundelen, elkaar bemoedigen en op een positieve manier aandacht vragen voor de positie van de vrouw in de Krimpenerwaard. De achterban van KIC bestaat voornamelijk uit mensen van niet-westerse afkomst. Op deze Internationale vrouwendag zijn ook vrouwen welkom zoals taalmaatjes, begeleiders, buurvrouwen en iedereen die betrokken is bij opvang en begeleiding van vluchtelingen of dat ooit was. De vrouwelijke Lions club, Domain des Dames en Het Taalhuis zijn betrokken bij de organisatie.
Optreden van Charo Durán
Om 17 uur start de inloop in De Ark Groene Singel 10 in Schoonhoven. Dan start een wervelend programma met korte speeches, direct gevolgd door het optreden van zangeres Charo Durán. Charo is professioneel zangeres&actrice en stembevrijder en zangcoach. Met haar zang en dans en Djembé neemt ze hele zaal mee in een heerlijk ontspannen programma, waarin iedereen mee kan doen.
Intercultureel buffet
De toegang is gratis en alleen voor vrouwen, maar iedereen moet wel iets te eten meenemen. Hierdoor ontstaat er een royal intercultureel buffet met gerechten uit meer dan 20 landen. Na het buffet staan de workshops klaar en kan er gezellig worden deelgenomen aan bloemschikken, schilderen, stippen of kwebbelen.
Graag aanmelden bij Helma Graveland h.graveland@kicnetwerk.nl
